TÉMA Marihuana

Využití konopného oleje

Při vyslovení konopí a přívlastku konopný se v mnoha lidech vzbudí spíše negativní emoce spojované s užíváním nelegální drogy marihuany. Měli bychom ale vědět, že konopí má své přednosti v kvalitách obsahujících látek, které mají zdravé a léčivé účinky na lidský organismus.

Konopí patří mezi vůbec nejstarší pěstované rostliny a existuje ho několik druhů. Právě KONOPÍ SETÉ (Cannabis sativa) obsahuje konopné semeno, ze kterého se lisuje olej. Olej obsahuje mnoho prospěšných látek a tak odborníci radí jej zařadit do svého jídelníčku ve formě jedné lžičky konopného oleje denně. Semínko je obalené v pevné slupce a proto jeho lisování musí probíhat co nejšetrněji.

Co obsahuje konopné semeno

 • 25 % proteinů - aminokyseliny tvoří složku stavební tkáně
 • 31 % tuku - zejména esenciální mastné kyseliny - omega 6 a omega 3 (takové si tělo nedokáže samo vytvořit a je závislé na jejich přísunu z potravy, jejich účinek spočívá v minimalizaci zánětů v organismu, brání degenerativním změnám buněk např.rakovině)
 • 34 % sacharidů
 • minerály - hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek
 • vitamíny - A, B, C, D, E, K

Využití konopného oleje

Konopný olej se využívá ke klasické konzumaci nebo je často přidáván do kosmetických a masážních přípravků.

PERORÁLNÍ ÚČINKY:

 • působí antibakteriálně, regeneračně, zpomaluje procesy stárnutí, brání rozvoji rakovinných onemocnění, má podobné účinky jako antibiotika a ve Velké Británii se dokonce používá jako podpůrná léčba AIDS

LOKÁLNÍ ÚČINKY:

 • konopný olej se pro své mnohastranné účinky přidává do kosmetických přípravků, mastí či masážních emulzí
 • působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně
 • olej podporuje hojení ran, popálenin, lupénky, ekzémů, akné, křečových žil, bércových vředů, diabetické nohy, otoků, alergických reakcí
 • dále zpomaluje procesy stárnutí kůže, pleť hydratuje, zvláčňuje a eliminuje tvorbu vrásek
 • vlasům dodává lesk a nehtům zase tvrdost
 • uvolňuje ztuhlé  klouby, svalstvo, křeče a následně snižuje bolest problematických partií

Charakteristika konopného oleje

 1. olej je zelené barvy a je charakteristický svou jemnou vůní s výraznou chutí po oříškách
 2. nemusíte se obávat, konopný olej neobsahuje psychoaktivní látky

92942020.jpg

Zpracování konopného oleje

 1. jelikož je olej nenasycený, je pro něj charakteristické to, že tuhne při malé teplotě
 2. samotné lisování musí proběhnout ZA STUDENA velmi opatrně, protože při lisování vzniklé teplo by mohlo zničit cenné látky a hlavně nenasycené mastné kyseliny
 3. proto se konopný olej nedoporučuje k tepelným úpravám - čím vyšší teplota, tím k většímu zničení dochází
 4. je vhodný spíše ve studené kuchyni - přidává se do salátů, pomazánek či nepečených dezertů

Konopný olej je dostupný. Při výběru si dejte pozor, aby výrobek po kterém sáhnete byl lisovaný ZA STUDENA! Jen tak poznáte skutečně kvalitní a efektní olej.

 

Vyzkoušeli jste již někdy konopný olej?

Využití konopného oleje patří do témat
 • Trent Rah 09.11.2014 00:27:18

  Můj manžel, který byl velmi infekce s rakovinou plic, byl dokonce uveden dny žít, je nyní zdravý jako novorozené kuře s pomocí Dr. Henderson a jeho konopí.
  Díky Dr. Rick Simpson, který prodal konopného oleje pro nás, které jsme použili při léčbě mého manžela.
  Ještě jednou chcipoděkovat nádherný konopnýolej Dr. Henderson je nyníjsmea šťastná rodina semůj manžel vrátil živý,silný a zdravý. Můžete seobrátit na Dr. Rick Simpsonjakékoli lékařské otázcena jeho e-mail:rick_simpsonfoudation@outlook.com pro další pomoc.
  Paní Sarah Trent

 • Jednička Zuzána 26.09.2014 19:06:25

  Mně se velmi konopný olejosvědčil, já ho používámkaždý den do jídla. Zdenajdete kompletní nutričníhodnotyhttp://zdravi.peknetelo.eu/olej/konopny-olej/. Myslíte, žeho můžu dávat na suchévlasy?

 • Svědectví o vyléčení rakoviny Elisa Sawyer 02.02.2014 01:58:49

  Jsem tak vděčný ElisaSawyer za poskytování měkonopný olej tady v Českérepublice. Byl jsemdiagnostikovat rakovinu prsupřed 2 lety a od té dobyjsem udělal hodně Chemo aradiační které mi pomohou,ale jen poškozený svůjimunitní systém a činí jeslabá a bezmocná. Přišeljsem přes slzy Phoenix a jájsem četl o konopný olejhodně a viděl, že jsem mohlmi poskytnout Konopný olej jezde stát, kontaktoval jsem hona:ericolivermedicalservice@hotmail.ca pro zadávání zakázektohoto léku, k mémupřekvapit léky bylopořízeno a dodáno do 48hodin a já jsem byl naléčení za poslední 3měsíce. Jsem teď tady, abysvědčil, že nejsem vícrakovinou, mám zkušenosticelkovou transformaci v mémzdravotnictví se Rick SimpsonKonopí služby oleje. všechpacientů s karcinomem,kteří žijí v regionuVietnamu a dalších zemí,dostat své konopný olej zericolivermedicalservice@hotmail.ca,
  Elisa Sawyer

 • konopný olej Danijel 04.09.2013 14:08:53

  Plné vědecké články oúčincích kanabinoidů nanádorové buňky lze naléztna internetových stránkáchMediccanna(http://www.mediccanna.com/?page_id=53).

 • perorální užívání konopného oleje Jitka 08.02.2011 20:32:18

  Mám artrozu v kolenou a hrozně to bolí. Stála jsem před Vánoci ve frontě a opírala jsem se o pult jak stoletá stařenka. Za mnou byl mnohem starší pán, kterému čekání vůbec nevadilo a družně se vybavoval s okolními ženami.Došlo i na mě a hned se zeptal, co mi je. Svěřila jsem mu svůj problém a ihned jsem dostala návod na léčbu - konopný olej!!! Výsledný efekt více než dvouměsíčního používání je skvělý. Nohy měně oteklé, bolest menší, lepší pohyblivost. Vřele mohu všem doporučit.

 • Genitalie PYJ 27.01.2010 14:48:09

  HOLÍTE SI VARLATA ???

 • cannabis evrim 20.12.2009 23:03:03

  konopí je lék skoro na všechno, semínka i olej výborně chutnají a jsou zdravá... konopný textil je příjemný na nošení a dlouho vydrží, a dalo by se pokračovat až do alelůja... prostě všestranně využitelná rostlina, škoda jen že se dnes tak nesmyslně zatracuje.

 • konopná semínka lenda 07.12.2009 21:46:16

  Výborný je namáčet pečivo do oleje nebo ho používat do salátů. Já hodně používám nasucho opražená konopná semínka do salátu-báječný!

 • konopné výrobky Elena 07.12.2009 13:55:08

  No,pokud se tato rostlina inhaluje ve velkém, nepřináší to velké výhody, ovšem pokud vyzkoušíte jiné výrobky vyráběné z konopí, zjistíte, že je to kouzelná rostlinka…j jsem například od mala trpěla na ekzémy a nic nepomáhala…až jsem jednoho dne dostala konopnou mastičku a ekzém po několika měsících vymizel. doporučuji

Přidat příspěvek
* Povinné pole

Marihuana patří do témat

Adresář

Poradna na téma Marihuana

Diskutujte na téma Marihuana

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku