TÉMA Marihuana

Využití konopného oleje

Při vyslovení konopí a přívlastku konopný se v mnoha lidech vzbudí spíše negativní emoce spojované s užíváním nelegální drogy marihuany. Měli bychom ale vědět, že konopí má své přednosti v kvalitách obsahujících látek, které mají zdravé a léčivé účinky na lidský organismus.

Konopí patří mezi vůbec nejstarší pěstované rostliny a existuje ho několik druhů. Právě KONOPÍ SETÉ (Cannabis sativa) obsahuje konopné semeno, ze kterého se lisuje olej. Olej obsahuje mnoho prospěšných látek a tak odborníci radí jej zařadit do svého jídelníčku ve formě jedné lžičky konopného oleje denně. Semínko je obalené v pevné slupce a proto jeho lisování musí probíhat co nejšetrněji.

Co obsahuje konopné semeno

 • 25 % proteinů - aminokyseliny tvoří složku stavební tkáně
 • 31 % tuku - zejména esenciální mastné kyseliny - omega 6 a omega 3 (takové si tělo nedokáže samo vytvořit a je závislé na jejich přísunu z potravy, jejich účinek spočívá v minimalizaci zánětů v organismu, brání degenerativním změnám buněk např.rakovině)
 • 34 % sacharidů
 • minerály - hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek
 • vitamíny - A, B, C, D, E, K

Využití konopného oleje

Konopný olej se využívá ke klasické konzumaci nebo je často přidáván do kosmetických a masážních přípravků.

PERORÁLNÍ ÚČINKY:

 • působí antibakteriálně, regeneračně, zpomaluje procesy stárnutí, brání rozvoji rakovinných onemocnění, má podobné účinky jako antibiotika a ve Velké Británii se dokonce používá jako podpůrná léčba AIDS

LOKÁLNÍ ÚČINKY:

 • konopný olej se pro své mnohastranné účinky přidává do kosmetických přípravků, mastí či masážních emulzí
 • působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně
 • olej podporuje hojení ran, popálenin, lupénky, ekzémů, akné, křečových žil, bércových vředů, diabetické nohy, otoků, alergických reakcí
 • dále zpomaluje procesy stárnutí kůže, pleť hydratuje, zvláčňuje a eliminuje tvorbu vrásek
 • vlasům dodává lesk a nehtům zase tvrdost
 • uvolňuje ztuhlé  klouby, svalstvo, křeče a následně snižuje bolest problematických partií

Charakteristika konopného oleje

 1. olej je zelené barvy a je charakteristický svou jemnou vůní s výraznou chutí po oříškách
 2. nemusíte se obávat, konopný olej neobsahuje psychoaktivní látky

92942020.jpg

Zpracování konopného oleje

 1. jelikož je olej nenasycený, je pro něj charakteristické to, že tuhne při malé teplotě
 2. samotné lisování musí proběhnout ZA STUDENA velmi opatrně, protože při lisování vzniklé teplo by mohlo zničit cenné látky a hlavně nenasycené mastné kyseliny
 3. proto se konopný olej nedoporučuje k tepelným úpravám - čím vyšší teplota, tím k většímu zničení dochází
 4. je vhodný spíše ve studené kuchyni - přidává se do salátů, pomazánek či nepečených dezertů

Konopný olej je dostupný. Při výběru si dejte pozor, aby výrobek po kterém sáhnete byl lisovaný ZA STUDENA! Jen tak poznáte skutečně kvalitní a efektní olej.

 

Vyzkoušeli jste již někdy konopný olej?

@@@zakomentovano!=zakomentovano???
Využití konopného oleje patří do témat
 • Genitalie PYJ 27.01.2010 14:48:09

  HOLÍTE SI VARLATA ???

  • Re: Genitalie Joyner 24.02.2016 00:37:00

   Mi esposa ha estado sufriendo de cáncer de tiroides que fue confirmado para ser cuatro etapas, el médico me dijo que era poco lo que podía hacer, ya que no estaba respondiendo al tratamiento, pero un amigo mío vino a nuestro rescate por pedir este aceite de cannabis, de Joyner Darrell que dijo que ha ayudado a algunos pacientes lucha contra el cáncer de varios tipos sabemos que decidimos darle una oportunidad, hasta ahora mi mujer está mejorando perfectamente muy bien y actualmente se puede caminar alrededor de la casa todo por ella misma. Sentí su necesario que dejo que otros que sufren de esta enfermedad aguda que una vez que tenga un buen aceite de cannabis puede realmente dar una una segunda oportunidad de vida sonido. si por casualidad le toca estar en necesidad de este aceite de cannabis puede ponerse en contacto Joyner Darrell que suministra Yo y mi esposa con este correo electrónico: joyner2017@yandex.com

   HE solucionar los problemas SIGUIENTES A TODOS EN TODO EL MUNDO: 1

   1. Para que tu amante o marido de vuelta
   3. Formación
   4. Los hechizos de dinero
   5 prosperidad hechizo
   6. Llegar a ser gestores de hechizos
   7. Obtener un préstamo enorme sin tener que pagar ninguna cuota de hechizo
   8.Getting su dinero de vuelta de estafa
   9. El amor hechizo
   10. hechizo cáncer
   11. Casa libre periodo de cesión
   12. VIH hechizo / SIDA
   13. hechizo Tuberculosis

   en contacto con él para cualquiera de estos problemas y se me dieron solución a todos ... MI CORREO ELECTRONICO ES: joyner2017@yandex.com

 • Kasia 05.12.2015 15:04:41

  Hello,
  My name is Kasia, my sister - 28year old mothe of two was just diagnosed with grade 4 brain glioma. We need to get her 60g of Rick Simpson OIl.
  Please help us save her life. Can we buy oil of you in Czech Republic?

  Witam,
  Nazywam sie Kasia, moja siostra - 28letnia matka dwojki dzieci zostala niedawno zdiagnozowana z glejakiem 4ego stopnia w mozgu. Musimy zdobyc dla niej Olejek Ricka Simpsona. Prosze pomozcie ocalic jej zycie. Mozemy u was kupic ten olejek w Czechach?

  Thank You,
  Dziekuje,
  Kasia

 • Maria Iliana Mendez 16.06.2015 01:40:52

  Ahoj všichni,
  Dávám výpověď o rakovině a jak můžete vyléčit rakovinu, pokud jste byla diagnostikována.
  kontaktovat tento e-mailrolandsmithmedicalgroup@yahoo.com a získejte lék.
  Tam je to oblíbený citát, který říká, že nemáte ceníte toho, co máte, dokud jej ztratíte.
  Život sám je nejcitlivějším dar máme, a měli bychom udělat nejlépe žít naplno. dovolte mi začít tím, že představí sám.
  Mé jméno je Maria Iliana Mendez Praha Česká republika a já jsem zde, aby svědectví a dávat naději těm, kteří si myslí, život je u konce, když jsou diagnostikovány s rakovinou.
  Kdysi jsem byl trpí rakovinou, která byla potvrzena můj lékař, aby v etapě 4 (čtyři) a byl jsem řekl, tam byl malý nebo nic, co bych mohl udělat, změnit svou situaci, protože rakovina už pryč hluboko a já jsem byl už ne reagovat na ošetření. Všechny naděje byla ztracena ve mně a já všichni mohli myslet se těší na den, kdy jsem zemře.
  To byl, dokud můj přítel mě dát do styku s Dr. Roland Roland Smith Medical Group. Věřte mi, nikdy jsem věděl, že život mi mohl dát druhou šanci, dokud jsem kontaktoval tento lékař, Roland Smith.
  Objednal jsem si tento Konopný olej od Dr. Roland Smith a spolu s dobře veden poradenství Bojoval jsem tuto rakovinu a dnes jsem zpátky na nohy a dobře znovu a to vše díky Dr. Roland Smith Medical Group.
  Vím, že existuje mnoho lidí tam venku, kdo má rakovinu, a kteří by milovali být vyléčen, stejně jako já. Nechci, aby to jen pro sebe, protože život je tak vzácný a nechat to být odpad z důvodu rakoviny, protože to má nyní všelék díky Roland Smith Medical Group.
  kontaktujte Roland Smithovi ještě dnes a dostat vyléčen z rakoviny jakéhokoliv typu. Níže je kontaktní e-mail a webové stránky.
  E-mail:rolandsmithmedicalgroup@yahoo.com
  E-mail:rolandsmithmedicalgroup@yahoo.com

 • Trent Rah 09.11.2014 00:27:18

  Můj manžel, který byl velmi infekce s rakovinou plic, byl dokonce uveden dny žít, je nyní zdravý jako novorozené kuře s pomocí Dr. Henderson a jeho konopí.
  Díky Dr. Rick Simpson, který prodal konopného oleje pro nás, které jsme použili při léčbě mého manžela.
  Ještě jednou chcipoděkovat nádherný konopnýolej Dr. Henderson je nyníjsmea šťastná rodina semůj manžel vrátil živý,silný a zdravý. Můžete seobrátit na Dr. Rick Simpsonjakékoli lékařské otázcena jeho e-mail:rick_simpsonfoudation@outlook.com pro další pomoc.
  Paní Sarah Trent

 • Jednička Zuzána 26.09.2014 19:06:25

  Mně se velmi konopný olejosvědčil, já ho používámkaždý den do jídla. Zdenajdete kompletní nutričníhodnotyhttp://zdravi.peknetelo.eu/olej/konopny-olej/. Myslíte, žeho můžu dávat na suchévlasy?

 • Svědectví o vyléčení rakoviny Elisa Sawyer 02.02.2014 01:58:49

  Jsem tak vděčný ElisaSawyer za poskytování měkonopný olej tady v Českérepublice. Byl jsemdiagnostikovat rakovinu prsupřed 2 lety a od té dobyjsem udělal hodně Chemo aradiační které mi pomohou,ale jen poškozený svůjimunitní systém a činí jeslabá a bezmocná. Přišeljsem přes slzy Phoenix a jájsem četl o konopný olejhodně a viděl, že jsem mohlmi poskytnout Konopný olej jezde stát, kontaktoval jsem hona:ericolivermedicalservice@hotmail.ca pro zadávání zakázektohoto léku, k mémupřekvapit léky bylopořízeno a dodáno do 48hodin a já jsem byl naléčení za poslední 3měsíce. Jsem teď tady, abysvědčil, že nejsem vícrakovinou, mám zkušenosticelkovou transformaci v mémzdravotnictví se Rick SimpsonKonopí služby oleje. všechpacientů s karcinomem,kteří žijí v regionuVietnamu a dalších zemí,dostat své konopný olej zericolivermedicalservice@hotmail.ca,
  Elisa Sawyer

 • konopný olej Danijel 04.09.2013 14:08:53

  Plné vědecké články oúčincích kanabinoidů nanádorové buňky lze naléztna internetových stránkáchMediccanna(http://www.mediccanna.com/?page_id=53).

 • perorální užívání konopného oleje Jitka 08.02.2011 20:32:18

  Mám artrozu v kolenou a hrozně to bolí. Stála jsem před Vánoci ve frontě a opírala jsem se o pult jak stoletá stařenka. Za mnou byl mnohem starší pán, kterému čekání vůbec nevadilo a družně se vybavoval s okolními ženami.Došlo i na mě a hned se zeptal, co mi je. Svěřila jsem mu svůj problém a ihned jsem dostala návod na léčbu - konopný olej!!! Výsledný efekt více než dvouměsíčního používání je skvělý. Nohy měně oteklé, bolest menší, lepší pohyblivost. Vřele mohu všem doporučit.

 • cannabis evrim 20.12.2009 23:03:03

  konopí je lék skoro na všechno, semínka i olej výborně chutnají a jsou zdravá... konopný textil je příjemný na nošení a dlouho vydrží, a dalo by se pokračovat až do alelůja... prostě všestranně využitelná rostlina, škoda jen že se dnes tak nesmyslně zatracuje.

 • konopná semínka lenda 07.12.2009 21:46:16

  Výborný je namáčet pečivo do oleje nebo ho používat do salátů. Já hodně používám nasucho opražená konopná semínka do salátu-báječný!

 • konopné výrobky Elena 07.12.2009 13:55:08

  No,pokud se tato rostlina inhaluje ve velkém, nepřináší to velké výhody, ovšem pokud vyzkoušíte jiné výrobky vyráběné z konopí, zjistíte, že je to kouzelná rostlinka…j jsem například od mala trpěla na ekzémy a nic nepomáhala…až jsem jednoho dne dostala konopnou mastičku a ekzém po několika měsících vymizel. doporučuji

Přidat příspěvek
* Povinné pole

Marihuana patří do témat

Adresář

Poradna na téma Marihuana

Diskutujte na téma Marihuana

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku